Şartlar & Koşullar
Genel

Bu siteye girmek ve kullanmak suretiyle aşağıda belirtilen kurallara ve koşullara bağlı kalmayı kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Elite Diving Centre.'nin (Elite Diving Centre) İnternet sitesinden, Dalış Turlarıve Aktiviteri için Elektronik Bilet (e-bilet) satın alabilir, internet check-in, Aktivite değişikliği, iptal ve iade işlemlerini yapabilirsiniz.

"Elektronik bilet" (e-bilet) Firmamız tarafından veya Fiemamız adına düzenlenen altivite bilgisi içeren bilet anlamına gelir ve sözleşme şartları ile uyarılar Aktivite akdinin ve biletin ayrılmaz birer parçasını oluşturur; aynı zamanda Rezervasyon hükmündedir.

İnternet üzerinden yapacağınız bilet alımlarında, bir defada en fazla 15 katılımcı ve 2 aktivite için bilet alımı yapabilirsiniz. Aynı gün içinde ise, aynı kredi kartı ile en fazla iki ayrı bilet alımı imkânınız bulunmaktadır.

İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerin, internet sayfalarında gösterilen şekilde tam olarak yapılması şarttır. İşlemin tarafınızdan yanlış veya hatalı yapılması nedeniyle rezervasyon, Rezervasyon Değişikliği, iptal, iade ve on-line bilet satın alma işlemlerinde çıkabilecek aksaklıklardan Elite Diving Centre sorumlu değildir.

Elite Diving Centre ve iş ortakları promosyon, kampanya, lansman, reklam, ürün, etkinlik ve uygulamalarından haberdar etme amacıyla size posta, e-posta ve SMS gönderebilir, telefonunuza çağrı yapabilir.

Elite Diving Centre de, bilet ödemesinin yapıldıgı kredi kartının ibraz edilmesi istenebilir.

26.06.2012 tarihten itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı olan çocuk misafirlerimizin, yine Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkeye seyahatlerinde mutlaka kendi pasaportlarının bulunması gerekmektedir. Ebeveynlerinin pasaportuna kayıtlı çocuklar kesinlikle Aktiviteye kabul edilemeyecektir .

Uygulama sadece AB üyesi ülke pasaportları için geçerlidir. Türk pasaportunda veya AB üyesi olmayan bir ülke pasaportunda kayıtlı olan çocuk misafirlerimiz , gidecekleri ülkenin diğer gereksinimlerini de (vize,oturum,seyahat belgesi vs.) sağladıkları sürece akvivitelerimizde bir engel bulunmamaktadır.

Gizlilik Kuralları'nı okumak için tıklayınız.

Elite Diving Centre herhangi bir bildirim yapmaksızın veya sorumluluk kabul etmeksizin kurallar ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. 

İşbu aktivite akdinden doğacak ihtilaflar Türk Kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde Fethiye Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. İhtilaf halinde Elite Diving Centre Kayıtları geçerlidir. 

Elite Diving Centre web sitesinde mevcut olan bilgilerin tamlığı ve doğruluğu hakkında ve bu bilgileri güncelleştireceği hususunda herhangi bir taahhütte ve beyanda bulunmamaktadır.

Kural ve koşulların detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz:

  

Online İşlemler Hakkında

  1. İnternet üzerinden yapılan online bilet satın alma işlemleri sadece Visa ve Master Card Kredi kartları ile 3D işlemine izin veren banka kartlarıyla yapılabilmektedir.

Satın alma işleminiz sırasında güvenlik nedeni ile sizden kredi kartınızın 3 haneli güvenlik kodunu girmeniz istenecektir. (Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan son üç rakamdır.) Bilet alımını onayladığınızda bilet tutarı (vergi ve diğer masraflar dahil) kredi kartınızdan tahsil edilecek ve sistemden çıktısını alabileceğiniz ve fatura niteliğindeki Elektronik Aktivite Bileti düzenlenecektir. Elektronik Biletinizin çıktısını dilerseniz 7 gün içinde size Sitemiz üzerinden Tekrar İsteme talebinde bulunabilirsiniz. ELV ödeme seçeneği ile satın alınan biletlerde hesabınızda yeterli bakiye olmaması veya tutarın hesabınızdan geri çekilmesi durumunda, biletiniz iptal edilecektir.

  1. Elite Diving Centre e-bilet konfirmasyona ilişkin e-mail mesajlarının iletilmemesi, geç iletilmesi ya da eksik olarak iletilmesine ilişkin sorumluluk kabul etmez.

  

Rezervasyon ve Bilet Kuralları 

      1.Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim-soyad değişikliği yapılamaz.
      2.Aktivite Başlangıç saatinden sonra Rezervasyon Değişikliği yapılamaz. Bilet iptal edilemez ve ücret iadesi yapılamaz.

Biletlerin Geçerliliği: 
a. Biletlerin geçerliliği Hava muhalefeti hariç Bilette Belirtilen Tarih ve aktivite için geçerlidir.
b. Geçerlilik süresi sona eren biletlerde, bilet değişikliği veya iadesi yapılmaz.

      3. Bilet düzenlenme esnasında tahsil edilen hizmet bedelinin iadesi yapılmaz. Çağrı Merkezi üzerinden yapılan bilet değişikliklerinde ayrıca hizmet bedeli tahsil edilmektedir.
      4. Ücret iadesi, yalnız kart sahibine, ödemeyi yaptığı kredi kartına ve biletin alındığı yerden yapılır.
      5. Elite Diving Centre de bilet satın alma işlemleri aktivite saatine 12 saat , internet sitemizden ise 12 saat kala sona erer. Check-In işlemleri activiteye 30 dakika kala kapanacağı için, misafirlerimiz bilet almış olsalar dahi aktiviteye kabul edilmeyebilirler.
      6. Elite Diving Centre da check-in işlemleri 30 dakika kala sona erer.
      7. Elite Diving Centre, kendi ağır kusuru olmaksızın işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

Rezervasyon Değişikliği ve Bilet İptali

İptal ve iadelerle ilgili olarak Rezervasyon Değişikliği ve İptal - İade Tazminat Bedelleri tablolarını inceleyiniz. Bunlara ek olarak arada çıkan kurs ücret farkları tahsil edilir. Ekstra Hizmet paketi olan misafirlerimiz için Ekstra paketin mevcut iptal ve değişiklik kuralları geçerlidir.

Rezervasyon Değişikliği ve İptal İşlemleri İçin:

  1. Biletinizi elitedivingcentre.com, sitemiz üzerinden aldıysanız, ana sayfa üzerindeki “İletişim” alanındaki Formdan (Rezervasyon tarihi) ve Bilgilerinizi ile giriş yaparak değişiklik ve iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  2. Biletinizi acenteler veya çağrı merkezimiz üzerinden aldıysanız, biletinizi aldığınız satış kanalı üzerinden değiştirebilirsiniz.
  3. Elektronik biletlerinizin iptal / iade veya değişiklik işlemlerini, ofislerimiz aracılığıyla yaptırmak istemeniz halinde, lütfen ödeme için kullandığınız Kredi Kartı, resimli kimlik kartı (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) e-biletle birlikte getiriniz.
  4. Bilet değişik ve iade ücretleri için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz. Ekstra paketi olan misafirlerimiz için Ekstra paketin iptal ve değişiklik kuralları geçerlidir.
  5. Değişiklik işlemlerinde aşağıda belirtilen işlem ücretlerine ek olarak yeni ücret ile eski ücret arasında ücret farkı varsa, ayrıca tahsil edilir. Daha düşük bir ücrete rezervasyon değişikliği yapılması halinde ücret iadesi yapılmaz. İptallerde, hizmet ücreti iade edilmez. Rezervasyon değişikliklerinde Avantaj ve Ekstra paketli biletler Döneme Uygun Paket'e çevrilerek yeni Rezervasyona taşınmaktadır ve aradaki ücret farkı iade edilmektedir. Ekstra paketli misafirlerimiz için Ekstra paketin mevcut iptal ve değişiklik kuralları geçerlidir.
  6. Taksitle satın alınan biletlerde yapılan iptaller, ödeme yapılan kart hesabına tekrar taksitli olarak iade edilmektedir.

 

Hava Muhalefetinden Ötürü İptal Olan Aktiviteler İçin İade

Biletinizi elitedivingcentre.com, sitemiz üzerinden aldıysanız, www.elitedivingcentre.com Dalış aktivitesi günü hava muhalefetinden dolayı iptal olan bir aktivite  yerine, aktivite gününü takip eden 3 gün sonrasına kadar değişikliğin yapılması kaydıyla, Elite Diving Centre’nin ayni aktivite turunda olan bir başka aktiviteye ücretsiz değişiklik yapılabilir. Yapılan aktiviteler değişikliğinde seçilen yeni aktivite, iptal olan aktiviteden en fazla 14 gün sonrasına seçilebilir. Belirtilen kısıtlamalar dışında yapılan talepler için sadece kesintisiz bilet ücret iadesi imkânı sunulmaktadır. 
İptal olan aktiviteler ve aynı gün bu iptal olan aktiviteye bağlantı veren veya bağlantı alan Elite Diving Centre aktivitesi için kesintisiz bilet ücret iadesi, biletin son geçerlilik tarihine kadar talep edilebilir. İptal olan tura ait bağlantılı bulunan aktivitenin de iadesi için, ilgili aktivitenin misafir tarafından gerçekleştirilmemiş olması gerekmektedir. Biletin üzerinde bulunan diğer aktiviteler için normal ücret kuralları uygulanır.

Aktivite Sözleşmesinin Elite Diving Centre Tarafından Sona Erdirilmesi

Elite Diving Centre Dalış Turu emniyeti veya Dalış Turunun güvenliğinin sağlanması, Elite Diving Centre, Elite Diving Centre çalışanları, Elite Diving Centre'ye hizmet veren kuruluşlar veya bunların çalışanlarının veya Elite Diving Centre misafirlerinin can ve mal güvenliğinin korunması için haklı sebep teşkil eden hallerde Aktivite Sözleşmesini sona erdirme, rezervasyon ve bilet iptal haklarını saklı tutar.

İade İşlemi

Eğer kartınız/hesabınız kapanmamışsa banka gün sonu aldığında iadeniz yatırılır.

İptali/iadesi sistem üzerinden yapılan işlemler için bankaların sanal POS’larına otomatik iade mesajı gider. Banka tarafından kabul edilen işlemlerin iadesi, işlemin yapıldığı günün, gün sonu bilgileri alındıktan sonra eğer işlem yapılan kredi kartı bir Türk bankasına aitse 2-3 gün, yabancı ülkelere ait bir kredi kartıysa da ülkeye göre 3-7 gün içerisinde yansır. Satış-iade işleminin aynı gün yapılması durumunda, bankalar otomatik iadeleri kabul etmedikleri için, iade bizim tarafımızdan bir sonraki gün gerçekleştirilir (Hafta sonları ve resmi tatiller hariç). Banka kartlarında ise iade gerçekleştirilemediği için misafirin hesap bilgileri talep edilerek iade, havale veya EFT yolu ile gerçekleştirilir. Bu durumda misafire ulaşılma, Misafir İlişkileri’nin iade listesine eklenmesi gibi süreçler, iade süresini değiştirmektedir.

İade yapılan kartın kapalı olması veya satış-iade arasında 6 aydan uzun zaman olması gibi durumlarda da sanal POS sistemleri üzerinden iade yapılamamakta bu durumda da havale/EFT süreci başlar. Süresi belirsizdir.

Almanya’da kullanılan Deutsche Bank’ın ödeme sistemi EDD ve Hollanda’da sekiz bankanın ortak ödeme platformu olan Ideal Card, iadeye izin vermediği için misafirlerin hesap bilgileri alınarak ödeme yapılır. Bu durumda iade süresi farklılık gösterir.